Pitanje:
Poštovani, pre dve godine mi je stomatolog punio kanale zuba, umrtvio zub i stavio blombu.
Sada sam u petom mesecu trudnoće a u dužim vremenskim razmacima osetim da me boli zub ili desni iznad zuba.
Da li znate o čemu se radi i kako može da se ispita s ozbirom da sam trudna?
Hvala.
Odgovor:
Postovana,
Morao bi stomatolog da Vas pogleda pa da se ustanovi u čemu je problem. Obzirom da ste trudni, snimanje zuba nije opcija. Vaš hormonalni status je trenutno takav da su desni vrlo skloni upali i moguće da je samo potrebno detaljno čišćenje tvrdih i mekih naslaga sa zuba, a ako se problem ne bi tako rešio uvek moze da se očisti ponovo koren i stavi lek, da se premosti period trudnoće i onda rešava kasnije kada bude moglo i radiološki da se vidi šta je problem.
Srdačan pozdrav,
-
-
Šta da očekujete dok čekate bebu - Hajdi Murkof
-
Bebina prva knjiga o oblačenju